Kettlebell czyli odważnik kulowy to bardzo proste, ale jednocześnie niewiarygodnie efektywne narzędzie treningowe: czarna żeliwna kula z rączką.  Występuje w szerokim przedziale wagowym (od 2 kg do nawet 100 kg).
To jednocześnie bardzo ekonomiczne narzędzie do domowej siłowni- wystarczą Ci 3-4 odważniki o rożnym ciężarze abyś mógł zrobić kompleksowy trening angażujący wszystkie mięśnie w Twoim ciele- nawet te o istnieniu których nie miałeś pojęcia

Trening z odważnikami kettlebells to szeroki wachlarz możliwości i ogromny wybór ćwiczeń.
Rotując różnymi dostępnymi wariantami ćwiczeń, ciężarem, ilością powtórzeń, intensywnością możesz za każdym razem wykonać zupełnie inny trening. To nie jest w stanie się znudzić.

Kettlebells to narzędzie treningowe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest bezpieczne, wręcz prozdrowotne pod warunkiem, że ćwiczenia wykonujesz zgodnie ze standardami technicznymi i z zachowaniem bezpieczeństwa (najlepiej pod okiem instruktora).
Możesz traktować je jako trening sam w sobie lub jako dodatek do dyscypliny sportu, którą już uprawiasz: bieganie, sporty walki, piłka ręczna, piłka nożna, inne gry zespołowe, pole dance. Nie ma efektywniejszej metody na wzmocnienie ciała i wzrost siły.

 

Poniżej kilka bezapelacyjnych zalet treningów z użyciem odważników kettlebell.

✔️ SZYBSZA UTRATA KILOGRAMÓW – kettlebell angażuje jednocześnie wiele grup mięśniowych co pozwala zwiększyć efektywność odchudzania

✔️ POPRAWA SIŁY I WYTRZYMAŁOŚCI całego ciała bez nadmiernej rozbudowy mięśni. Trening z kettlebell nie izoluje mięśni lecz wpływa na ich współdziałanie. To sprawia że sylwetka rozwija się bardziej harmonijnie.

✔️ ZWIĘKSZENIE GIBKOŚCI, POPRAWA KOORDYNACJI RUCHOWEJ I MOTORYKI a w konsekwencji ogólnej sprawności fizycznej. Trening z kettlebell wymaga nieustannego trzymania balansu i równowagi dzięki czemu zyskasz większą świadomość ciała oraz będziesz mniej narażony na kontuzje podczas wykonywania codziennych czynności (np.dźwigania).

✔️ ZAPOBIEGANIE BÓLOM PLECÓW I KOREKTA WAD POSTAWY. Ćwiczenia z kettlebell aktywują mięśnie głębokie, które stabilizują postawę ciała oraz odpowiadają za dobrą kondycję kręgosłupa.

✔️ POPRAWA KONDYCJI- trening z odważnikami może łączyć ze sobą elementy siłowe oraz cardio, co ma wpływ na dobrą kondycję układu krążenia, dotlenia ciało i zwiększa wydolność organizmu.
#kettlebell
 #kettlove #kettlovestudiotreningu #kettlebellworkout #kettlebellformen #silnymężczyzna #strongman #trening #kielce #sfg #strongfirst #silnakobieta #powergirl #kettlebellforwomen #zdrowie #siła #odchudzanie # mocnykręgosłup #zdroweplecy

 

Twój cel - Nasza wspólna praca...

0 %
Twoja siła
0 %
Twoja kondycja
0 %
Twoja motywacja z Nami...

Honorujemy karty ...
  • MULTISPORT,
  • MEDICOVER SPORT,
  • PZU SPORT,
  • FIT PROFIT